a może wyjechać w Bieszczady...
:)
511 073 809

Polańczyk

W Polańczyku warto zatrzymać się z kilku powodów…
Na pewno jednym z nich jest Cerkiew parafialna pw. św. Męczennicy Paraskiewii (obecnie kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości) w Polańczyku. Cerkiew znajduje się w centrum wsi, poniżej skrzyżowania na Polańczyk-Zdrój, nieopodal zjazdu do promu, przy drodze głównej. Wzniesiona została w 1907 roku na miejscu poprzedniej – drewnianej cerkwi z końca XVIII wieku, powstałej z fundacji cesarzowej Marii Teresy.

Bez wątpienia warto zobaczyć w sanktuarium cudowną ikonę Matki Bożej Łopieńskiej przeniesioną przez pierwszego proboszcza parafii – Franciszka Stopę z cerkwi z Łopienki oraz główny ołtarz. W Łopience jest jej kopia.

Drugim powodem jest ujrzenie jeziora solińskiego z nieco innej strony. By dotrzeć do plaż w Polańczyku należy na krzyżówce przy wjeździe do miejscowości, skręcić w lewo, do Polańczyka Zdroju i kierować się do końca drogi. Tam na parkingu zostawić samochód i ruszyć z ręcznikiem, olejkiem i strojem kąpielowym w stronę jeziora:)

Gdy będziecie wracać warto zatrzymać się przy pasażu restauracji, barów i hoteli, by rzucić coś na ząb:) Polecamy restauracje Atrium (mieszczącą się w hotelu) – wracając z plaży będzie znajdował się po lewej stronie. W Atrium macie możliwość skosztowania potraw na najwyższym poziomie za cenę bardzo atrakcyjną. Na pewno nie spotkamy tu zupy w proszku, tym bardziej odgrzewanej w mikrofali rybki z jeziorka:)

A na deser… koniecznie kawiarnia Stanica, mieszcząca się po drugiej stronie ulicy (idąc z restauracji Atrium w roawo do samego końca zabudowań w Zdroju). Przemiły Właściciel, zachwyci nas własnymi kompozycjami deserów, smakiem pysznych, aromatycznych kaw i koktajli z bieszczadzkich owoców. A to wszystko przy dźwiękach jazzu. GORĄCO POLECAMY!

Nasi partnerzy:

"POD DĘBEM" SOLINA- POKOJE I DOMKI LETNISKOWE Marcin Sosnicki Chata Starych Znajomych
Pod Dębem, Solina 97, +48 511 073 809, +48 13 469 18 79 © PodDębem 2016

Nasz Facebook