a może wyjechać w Bieszczady...
:)
511 073 809

Szybowisko – Bezmiechowa

            Szybowisko w Bezmiechowej znajduje się w centrum Parku Krajobrazowego Gór Słonnych i jest kolebką polskiego szybownictwa z lat 1930 – 1939. Niewątpliwie ulokowane jest na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych w Górach Słonnych o wysokości 631 m n.p.m., co pozwala nam podziwiać panoramę całych Bieszczad z połoninami na czele.

Warto wspomnieć, iż Politechnika Rzeszowska posiada na szczycie szybowiska duży budynek własnej szkoły szybowcowej z częścią hotelową i gastronomiczną, który ma w najbliższej przyszłości stanowić nowe centrum szkoleniowe dla przyszłych pilotów. Powstanie też prawdopodobnie stok narciarski z nowoczesnym wyciągiem schodzący północnym grzbietem Gór Słonnych do Paszowej.

            Duża zaletą tego miejsca jest sieć szlaków turystycznych, które łączą  szybowisko z najcenniejszymi obszarami chronionymi, rezerwatami i pomnikami przyrody, ruinami zamku „Sobień”, punktami widokowymi, parkami podworskimi w Parku Krajobrazowym Gór Słonnych, pobliskim Leskiem, doliną Sanu i Sanokiem.

Zdj. Paulina Filipiak

Dla miłośników Bieszczadów tak rozległa panorama jest zjawiskiem niezwykle wyjątkowym. Wielu turystów pragnie zdobyć szczyt szybowiska, by  napawać się widokiem zielonych Bieszczad i sporą częścią Gór Sanocko – Turczańskich. Niewątpliwie sprzyja temu łatwy oznakowany dojazd od strony Leska i Sanoka (najlepiej w Lesku, jadąc od Soliny, skręcić za sklepem „Biedronka” w prawo i trzymać się trasy i przydrożnych oznakowań).

Nasi partnerzy:

"POD DĘBEM" SOLINA- POKOJE I DOMKI LETNISKOWE Marcin Sosnicki Chata Starych Znajomych
Pod Dębem, Solina 97, +48 511 073 809, +48 13 469 18 79 © PodDębem 2016

Nasz Facebook